Rolety

Exteriérové

Vonkajšie rolety sú exteriérový tieniaci, izolačný a bezpečnostný prvok. Tepelná izolácia je zaručená použitím najlepších materiálov, t.j vysoko kvalitného a veľmi odolného hliníku. Obťažovanie hlukom sa použitím exteriérových roliet výrazne znižuje. Sú ovládané buď manuálne s popruhom alebo kľukou, elektrickým pohonom s automatickým kontrolným systémom a diaľkovým ovládaním.

Radix- Hliníková vonkajšia roleta

Vonkajšia roleta určená pre dodatočnú montáž do ostenia. Skladá sa z roletového panciera, boxu a vodiacich líšt. Pancier je zostavený z lamiel s krycou výškou 37mm, ktoré môžu byť hliníkové alebo plastové. Roletový box je vyrobený z valcovaného hliníka a je dodávaný v 6-tich veľkostiach, v závislosti na výške rolety. Štandardne sa ponúka vo farbe bielej a hnedej. Na prianie zákazníka je možné ho nalakovať podľa vzorkovníka RAL. Box je dodávaný v úkosu 45 ° typ RADIX, polguľatý typ RADIX-R1 a guľatý RADIX-R2. Roletový box je v rovnakých farbách ako vodiace nohy. Hliníkové vodiace nohy sa pripevňujú na rám okna alebo do ostenia. Štandardne sú dodávané v bielej a hnedej farbe (možné i lakovanie podľa vzorkovníka RAL alebo polep renolitovou fóliou). Bežným doplnkom roliet, dnes býva motorické ovládanie s možnosťou skupinového riadenia jednotlivých roliet a centrálnym ovládaním.
Radix vonkajsia roleta header

Vonkajšia roleta so zaomietacím boxom, určená pre montáž do novostavieb, používaná pri rekonštrukciách. Skladá sa z roletového panciera, boxu a vodiacich líšt. Hliníkové vodiace nohy sa pripevňujú na rám okna alebo do ostenia. Štandardne sú dodávané v bielej a hnedej farbe (možné i lakovanie podľa vzorkovníka RAL alebo polep renolitovou fóliou). Konštrukcia boxu dovoľuje otvorenie revíznej klapky aj po čelnom zaomietnutí boxu. Box je dodávaný v štyroch veľkostiach v závislosti na výške rolety. Aj tento typ roliet je možno vybaviť motorickým ovládaním s možnosťou skupinového riadenia jednotlivých roliet a centrálnym ovládaním.

Combi – hliníková nadokenná roleta

Nadokenná roleta, určená pre montáž ako súčasť plastového okna ako pri novostavbách, tak pri rekonštrukciách. Roletový box je zostavený z plastových blokov v bielej alebo hnedej farbe s možnosťou potiahnutia renolitovou fóliou. Box je zateplený a má obdĺžnikový prierez. Dodáva sa v dvoch základných veľkostiach v závislosti na výške rolety. Taktiež tento typ roliet je možno vybaviť motorickým ovládaním s možnosťou skupinového riadenia jednotlivých roliet a centrálnym ovládaním.