Sieťky

Siete proti hmyzu sú najefektívnejšou prirodzenou ochranou proti dotieravému hmyzu. Aj keď je ich funkcia predovšetkým praktická, svojím moderným designom sa stávajú elegantným doplnkom okien a dverí. Je možné zvoliť medzi pevnou alebo rolovacou sieťou, ktorá je upevnená v decentnom ráme vo farbe podľa Vášho priania a vôbec nenarušuje celkový vzhľad okna.

Okenné siete

Pevné (rámové)

Rám siete je vyrobený s valcovaného hliníkového profilu, sieťovina je zaistená v profile gumou. Systémy uchytenia sa volia podľa typu profilu a typu okenného rámu.

Rolovacie

Sieťovina sa navíja na hliníkovú hriadeľ, ktorá je uložená v hliníkovom boxe. Navíjanie siete zaisťuje pružina uložená v hriadeli. Sieťovina na krajoch prechádza vodiacimi lištami, ktoré sú vybavené tesniacimi kefami. Stiahnutá sieťovina je zaistená nastaviteľnými dorazmi na koncoch vodiacich líšt za koncovú lištu, ktorá je tiež vybavená tesniacou kefou doliehajúcou až k parapetu.

Dverové siete

Pevné (rámové)

Rám dverovej siete je vyrobený s valcovaných hliníkových profilov, sieťovina je zaistená v profile gumou. Celá sieť sa montuje na rám dverí pomocou pántov.

Rolovacie

Sieťovina sa navíja na hliníkovú hriadeľ, ktorá je uložená v hliníkovom boxe. Navíjanie siete zaisťuje pružina uložená v hriadeli.
Sieťovina na krajoch prechádza vodiacimi lištami vybavených tesniacimi kefami. Vytiahnutá sieťovina je zaistená magnetickou gumou, ktorá je umiestnená na koncovej lište a dorazovej lište, ktorá tvorí spolu s vodiacimi lištami a boxom utesnený obvod celej siete.

Posuvné

Siete dverové posuvné sa vyrábajú z rovnakého profilového systému ako otváracie dvere. Posuvné siete sa používajú pri širších stavebných otvoroch, kde je možné časť siete odsunúť smerom na bok. Sieť sa pohybuje v pevne osadenom ráme, ktorý je vyrobený z hliníkových profilov v tvare U. V spodnej časti osadzovacieho rámu sa nachádza kefkové tesnenie. Aj pri tomto druhu dverových sietí má zákazník na výber niekoľko druhov sieťovín.